Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1
Sprzedawany także jako: Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t.
Czy Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 warto kupić w 2026?
Tak, jeśli szukasz komputera biurowego z procesorem Intel 10. generacji. Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 ma chipset Intel H470, dyski M.2 NVMe i do 128 GB pamięci w SFF i Tower, a wersja Tiny mieści się w obudowie o pojemności 1 litra.
| Procesor | Tiny – wyłącznie wersje T: Celeron G5900T, G5905T; Pentium Gold G6400T, G6500T; Core i3-10100T, i3-10300T; Core i5-10400T, i5-10500T, i5-10600T; Core i7-10700T; Core i9-10900T. SFF i Tower: Celeron G5900, G5905, G5920, G5925; Pentium Gold G6400, G6500, G6600; Core i3-10100, i3-10300, i3-10320; Core i5-10400, i5-10400F, i5-10500, i5-10600; Core i7-10700, i7-10700F; Core i9-10900, i9-10900F; w SFF także Core i5-10505 (wersje F nie mają grafiki zintegrowanej) |
| Chipset | Intel H470 |
| Grafika | Zintegrowana Intel UHD Graphics 610 lub 630 (brak w procesorach F); w SFF i Tower opcjonalnie AMD Radeon 520 2 GB, NVIDIA GeForce GT 730 2 GB i AMD Radeon RX 550X 4 GB; w Tiny tylko grafika zintegrowana |
| Pamięć | DDR4-2666 lub DDR4-2933 zależnie od procesora; Tiny: 2 gniazda SO-DIMM, do 64 GB; SFF i Tower: 4 gniazda DIMM, do 128 GB (maksima podane na podstawie testów Lenovo) |
| Dysk | M.2 2242 lub 2280 NVMe (PCIe 3.0) oraz dyski SATA HDD 2,5″ (SFF i Tower także 3,5″); Tiny: 1× M.2 + 1× 2,5″; SFF i Tower do trzech nośników; opcjonalnie pamięć Intel Optane (M.2) |
| Porty | Gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe i RJ-45 (Gigabit Ethernet) we wszystkich; Tiny: z przodu USB-C 3.2 Gen 1 i USB 3.2 Gen 2 (Always On), z tyłu 3× USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, HDMI i DisplayPort, opcjonalnie VGA, drugi DP, drugi HDMI, port szeregowy lub USB-C; SFF i Tower: z przodu USB-C 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2 i wejście mikrofonowe, z tyłu 4× USB 2.0, HDMI, 2× DisplayPort, port szeregowy i wyjście liniowe, opcjonalnie czytnik kart |
| Formaty | Tiny · SFF · Tower |
| Produkcja | 2020 |
| Dla kogo | biura i firmy potrzebujące komputerów biurowych z procesorem Intel 10. generacji · użytkownicy szukający małego komputera za monitor (Tiny) · osoby chcące dołożyć kartę graficzną z listy PSREF, np. Radeon RX 550X (SFF i Tower) |
Konfiguracje i stany zmieniają się co tydzień — zadzwoń, sprawdzimy, co jest na półce.
☎ Sprawdź dostępnośćŹródło danych technicznych: ThinkCentre M70q — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M70s — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M70t — PSREF Product Specifications (dokumentacja producenta, po angielsku)
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 — formaty obudowy
| Format | Objętość | Zasilacz | Sloty PCIe | Dyski |
|---|---|---|---|---|
| Tiny | 1 l | zasilacz sieciowy 65, 90 lub 135 W | brak slotu PCIe | 1× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, 1× zatoka 2,5″ |
| SFF | 8,2 l | 180, 260, 310 lub 380 W (wbudowany) | 1× PCIe 3.0 x16, 1× PCIe 3.0 x1; tylko karty niskoprofilowe (do 155 mm) | 1× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×1 i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny |
| Tower | 13,6 l | 180, 260, 310 lub 380 W (wbudowany) | 1× PCIe 3.0 x16, 1× PCIe 3.0 x1; karty pełnej wysokości (do 215 mm) | 1× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×1 i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny |
Gdzie kupić Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1
Konfiguracje i klasy zmieniają się co tydzień, więc zamiast listy cen — aktualny stan magazynu w naszym sklepie i cztery oddziały, w których ten sprzęt obejrzysz przed zakupem.
Czy Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 nadaje się do pracy w 2026 roku?
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 to pierwsza generacja modeli M70q, M70s i M70t – w PSREF opisana bez dopisku „Gen 1”. Opiera się na chipsecie Intel H470 i procesorach 10. generacji od Celerona po Core i9. Występuje w trzech obudowach: M70q (Tiny), M70s (SFF) i M70t (Tower).
M70q (1 l) ma dwa gniazda SO-DIMM do 64 GB, zatokę 2,5″, dwa sloty M.2 (dysk i WLAN) i wyłącznie procesory w wersjach T, ale nie ma slotu PCIe. M70s (8,2 l) i M70t (13,6 l) mają cztery gniazda DIMM do 128 GB, slot PCIe 3.0 x16 i slot x1; w SFF przyjmują karty niskoprofilowe, w Tower karty pełnej wysokości do 215 mm długości. Dla obu PSREF wymienia karty Radeon 520, GeForce GT 730 i Radeon RX 550X.
Wszystkie wersje mają USB-C 3.2 Gen 1, dyski M.2 NVMe i Gigabit Ethernet (Intel I219-V). Chipsetem tej generacji jest Intel H470, podczas gdy ThinkCentre M90 Gen 1 ma Q470.
Na co uważać przy zakupie Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1?
- Tiny nie ma slotu PCIe, więc nie przyjmie karty rozszerzeń
- limit pamięci zależy od obudowy: Tiny do 64 GB, SFF i Tower do 128 GB
- w SFF sloty PCIe przyjmują tylko karty niskoprofilowe
- procesory F (i5-10400F, i7-10700F, i9-10900F w SFF i Tower) nie mają grafiki zintegrowanej
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 — najczęstsze pytania
01 Ile pamięci RAM obsługuje Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1?
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1: Tiny ma dwa gniazda SO-DIMM i obsługuje do 64 GB, a SFF i Tower cztery gniazda DIMM i do 128 GB, w standardzie DDR4-2666 lub DDR4-2933 zależnie od procesora.
02 Czy w Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 można zamontować kartę graficzną?
Tak, w SFF i Tower. Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 w SFF przyjmie karty niskoprofilowe, a w Tower karty pełnej wysokości – PSREF wymienia Radeon 520, GeForce GT 730 i Radeon RX 550X. Tiny nie ma slotu PCIe i pracuje na grafice zintegrowanej.
03 Jakie dyski obsługuje Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1?
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1 obsługuje dyski M.2 NVMe (PCIe 3.0) i HDD 2,5″, a w SFF i Tower także 3,5″. Tiny mieści jeden dysk M.2 i jeden 2,5″, SFF i Tower do trzech nośników.
Gdzie obejrzeć i kupić Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 1?
40-600 Katowice
Każdy egzemplarz ma gwarancję 3, 6 lub 12 miesięcy (zależnie od sprzętu) i 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Zadzwoń na 600 570 570 albo napisz przez formularz kontaktowy — sprawdzimy, co mamy na stanie.