Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3
Czy Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 warto kupić w 2026?
Tak, jeśli szukasz platformy z procesorem 12. generacji i pamięcią DDR4. Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 ma chipset Intel Q670, do 128 GB pamięci w SFF i Tower oraz slot PCIe 4.0 x16.
| Procesor | Tiny – wyłącznie wersje T: Celeron G6900T; Pentium Gold G7400T; Core i3-12100T, i3-12300T; Core i5-12400T, i5-12500T, i5-12600T; Core i7-12700T; Core i9-12900T. SFF i Tower: Pentium Gold G7400; Core i3-12100, i3-12300; Core i5-12400, i5-12400F, i5-12500, i5-12600; Core i7-12700, i7-12700F; Core i9-12900, i9-12900F (wersje F nie mają grafiki zintegrowanej) |
| Chipset | Intel Q670 |
| Grafika | Zintegrowana Intel UHD Graphics 710, 730 lub 770 (brak w procesorach F); opcjonalnie Intel Iris Xe MAX 100 2 GB (SFF i Tower), a w Tower także NVIDIA GeForce RTX 3050 8 GB oraz AMD Radeon RX 6400 4 GB i RX 6500 XT 4 GB; w Tiny tylko grafika zintegrowana |
| Pamięć | DDR4-3200; Tiny: 2 gniazda SO-DIMM, do 64 GB; SFF i Tower: 4 gniazda DIMM, do 128 GB (maksima podane na podstawie testów Lenovo) |
| Dysk | M.2 NVMe (2280 PCIe 4.0 x4 lub PCIe 3.0, 2242 PCIe 3.0) oraz dyski SATA HDD 2,5″ (SFF i Tower także 3,5″); Tiny: 1× M.2 + 1× 2,5″; SFF i Tower do trzech nośników |
| Porty | Gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe i RJ-45 (Gigabit Ethernet) we wszystkich; Tiny: z przodu USB-C 3.2 Gen 1 i 2× USB 3.2 Gen 2, z tyłu USB 2.0, USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.1 TMDS i DisplayPort 1.4, do dwóch opcjonalnych portów (VGA, DP, HDMI, szeregowy, USB-C lub RJ-45); SFF i Tower: z przodu USB-C 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2 i wejście mikrofonowe, z tyłu 4× USB 2.0, HDMI 2.1 TMDS, 2× DisplayPort 1.4 i wyjście liniowe, opcjonalnie czytnik kart i port Flex IO (USB-C, HDMI, DP lub VGA) |
| Formaty | Tiny · SFF · Tower |
| Produkcja | 2022 |
| Dla kogo | firmy odnawiające flotę biurową na platformie z DDR4 i procesorami 12. generacji · użytkownicy, którzy chcą 128 GB pamięci w SFF lub Tower · osoby szukające małego komputera za monitor (Tiny) |
Konfiguracje i stany zmieniają się co tydzień — zadzwoń, sprawdzimy, co jest na półce.
☎ Sprawdź dostępnośćŹródło danych technicznych: ThinkCentre M70q Gen 3 — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M70s Gen 3 — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M70t Gen 3 — PSREF Product Specifications (dokumentacja producenta, po angielsku)
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 — formaty obudowy
| Format | Objętość | Zasilacz | Sloty PCIe | Dyski |
|---|---|---|---|---|
| Tiny | 1 l | zasilacz sieciowy 65, 90 lub 135 W | brak slotu PCIe | 1× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, 1× zatoka 2,5″ |
| SFF | 8,2 l | 180, 260, 310 lub 380 W (wbudowany) | 1× PCIe 4.0 x16, 2× PCIe 3.0 x1; tylko karty niskoprofilowe (do 155 mm) | 1× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×1 i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny |
| Tower | 13,6 l | 180, 260, 310 lub 380 W (wbudowany) | 1× PCIe 4.0 x16 (karty do 209 mm), 2× PCIe 3.0 x1 (karty do 185 mm); karty pełnej wysokości | 1× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×1 i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny |
Gdzie kupić Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3
Konfiguracje i klasy zmieniają się co tydzień, więc zamiast listy cen — aktualny stan magazynu w naszym sklepie i cztery oddziały, w których ten sprzęt obejrzysz przed zakupem.
Czy Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 nadaje się do pracy w 2026 roku?
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 to trzecia generacja modeli M70q, M70s i M70t z procesorami Intel 12. generacji (Alder Lake) i chipsetem Q670. W odróżnieniu od ThinkCentre M90 Gen 3, który ma pamięć DDR5, używa pamięci DDR4-3200. PSREF opisuje trzy obudowy: M70q (Tiny), M70s (SFF) i M70t (Tower).
M70q (1 l) ma dwa gniazda SO-DIMM do 64 GB, jedną zatokę 2,5″, jeden slot M.2 na dysk i wyłącznie procesory w wersjach T, ale nie ma slotu PCIe. M70s (8,2 l) i M70t (13,6 l) mają cztery gniazda DIMM do 128 GB, slot PCIe 4.0 x16 i dwa sloty PCIe 3.0 x1. W Tower PSREF wymienia karty pełnej wysokości GeForce RTX 3050, Radeon RX 6400 i RX 6500 XT, a w SFF niskoprofilową Intel Iris Xe MAX 100.
Z portów na płycie, w tym HDMI 2.1 TMDS i DisplayPort 1.4, obsłużysz do czterech niezależnych monitorów. Przed zakupem sprawdź obudowę konkretnego egzemplarza, bo od niej zależą limity pamięci, liczba dysków i dostępne karty.
Na co uważać przy zakupie Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3?
- Tiny nie ma slotu PCIe, więc nie przyjmie karty rozszerzeń
- w SFF sloty PCIe przyjmują tylko karty niskoprofilowe
- M70 Gen 3 ma pamięć DDR4, a M90 Gen 3 DDR5, więc moduły nie są zamienne między nimi
- procesory F (i5-12400F, i7-12700F, i9-12900F w SFF i Tower) nie mają grafiki zintegrowanej
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 — najczęstsze pytania
01 Ile pamięci RAM obsługuje Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3?
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3: Tiny ma dwa gniazda SO-DIMM DDR4-3200 i obsługuje do 64 GB, a SFF i Tower cztery gniazda DIMM i do 128 GB.
02 Czy w Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 można zamontować kartę graficzną?
Tak, w SFF i Tower. Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 w SFF przyjmie niskoprofilową kartę Intel Iris Xe MAX 100, a w Tower Intel Iris Xe MAX 100 oraz karty pełnej wysokości GeForce RTX 3050, Radeon RX 6400 i RX 6500 XT. Tiny nie ma slotu PCIe.
03 Jakie dyski obsługuje Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3?
Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3 obsługuje dyski M.2 NVMe (PCIe 4.0 x4 lub PCIe 3.0) i HDD 2,5″, a w SFF i Tower także 3,5″. Tiny mieści jeden dysk M.2 i jeden 2,5″, SFF i Tower do trzech nośników.
Gdzie obejrzeć i kupić Lenovo ThinkCentre M70q / M70s / M70t Gen 3?
40-600 Katowice
Każdy egzemplarz ma gwarancję 3, 6 lub 12 miesięcy (zależnie od sprzętu) i 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Zadzwoń na 600 570 570 albo napisz przez formularz kontaktowy — sprawdzimy, co mamy na stanie.