Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1
Sprzedawany także jako: Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t.
Czy Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 warto kupić w 2026?
Tak, jeśli zależy Ci na platformie z procesorem Intel 10. generacji i wyborze trzech obudów. Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 ma chipset Intel Q470, dyski M.2 NVMe i do 128 GB pamięci w SFF i Tower, a wersja Tiny mieści się w obudowie o pojemności 1 litra.
| Procesor | Tiny: Celeron G5900, G5900T, G5905, G5905T, G5920, G5925; Pentium Gold G6400, G6400T, G6500, G6500T, G6600; Core i3-10100, i3-10100T, i3-10300, i3-10300T, i3-10320; Core i5-10400, i5-10400T, i5-10500, i5-10500T, i5-10600, i5-10600T; Core i7-10700, i7-10700T; Core i9-10900, i9-10900T. SFF i Tower: te same bez wersji T oraz Core i5-10400F, i7-10700F i i9-10900F (wersje F nie mają grafiki zintegrowanej) |
| Chipset | Intel Q470 |
| Grafika | Zintegrowana Intel UHD Graphics 610 lub 630 (brak w procesorach F); w SFF opcjonalnie niskoprofilowe AMD Radeon 520 2 GB, NVIDIA GeForce GT 730 2 GB i AMD Radeon RX 550X 4 GB, w Tower te same oraz NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB i GeForce RTX 2060 6 GB; w Tiny tylko grafika zintegrowana |
| Pamięć | DDR4-2666 lub DDR4-2933 zależnie od procesora; Tiny: 2 gniazda SO-DIMM, do 64 GB; SFF i Tower: 4 gniazda DIMM, do 128 GB (maksima podane na podstawie testów Lenovo) |
| Dysk | M.2 2242 lub 2280 NVMe (PCIe 3.0) oraz dyski SATA HDD 2,5″ (SFF i Tower także 3,5″); Tiny do trzech nośników (2× M.2 + 2,5″), SFF do czterech, Tower do pięciu; opcjonalnie pamięć Intel Optane (M.2) |
| Porty | Gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe i RJ-45 (Gigabit Ethernet) we wszystkich; Tiny: z przodu USB 3.2 Gen 2 (Always On) i USB-C 3.2 Gen 1, z tyłu 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2, HDMI i DisplayPort, opcjonalnie VGA, drugi DP, drugi HDMI, port szeregowy lub USB-C; SFF i Tower: z przodu USB-C 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2 i wejście mikrofonowe, z tyłu 4× USB 3.2 Gen 1, 2× DisplayPort, port szeregowy i wyjście liniowe, opcjonalnie czytnik kart i dodatkowy port wideo (HDMI, DP lub USB-C) |
| Formaty | Tiny · SFF · Tower |
| Produkcja | 2020 |
| Dla kogo | firmy i biura potrzebujące komputera z procesorem Intel 10. generacji · użytkownicy szukający bardzo małego komputera za monitor (Tiny, 1 l) · osoby planujące rozbudowę o kartę graficzną i dodatkowe dyski (SFF i Tower) |
Konfiguracje i stany zmieniają się co tydzień — zadzwoń, sprawdzimy, co jest na półce.
☎ Sprawdź dostępnośćŹródło danych technicznych: ThinkCentre M90q — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M90s — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M90t — PSREF Product Specifications (dokumentacja producenta, po angielsku)
Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 — formaty obudowy
| Format | Objętość | Zasilacz | Sloty PCIe | Dyski |
|---|---|---|---|---|
| Tiny | 1 l | zasilacz sieciowy 65, 90, 135 lub 230 W | 1× PCIe 3.0 x8 niskoprofilowy (karta wyklucza dysk 2,5″) | 2× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, 1× zatoka 2,5″ |
| SFF | 8,2 l | 180, 260, 310 lub 380 W (wbudowany) | 1× PCIe 3.0 x16, 1× PCIe 3.0 x4, 1× PCIe 3.0 x1; tylko karty niskoprofilowe (do 155 mm) | 2× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×1 i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny |
| Tower | 17 l | 180, 300 lub 500 W (wbudowany) | 1× PCIe 3.0 x16, 1× PCIe 3.0 x4, 1× PCIe 3.0 x1; karty pełnej wysokości (do 245 mm) | 2× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×2 (jedna opcjonalna) i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny |
Gdzie kupić Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1
Konfiguracje i klasy zmieniają się co tydzień, więc zamiast listy cen — aktualny stan magazynu w naszym sklepie i cztery oddziały, w których ten sprzęt obejrzysz przed zakupem.
Czy Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 nadaje się do pracy w 2026 roku?
Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 to pierwsza generacja modeli M90q, M90s i M90t – w PSREF opisana bez dopisku „Gen 1”. Opiera się na chipsecie Intel Q470 i procesorach 10. generacji od Celerona po Core i9. Występuje w trzech obudowach: M90q (Tiny), M90s (SFF) i M90t (Tower).
M90q (1 l) ma zasilacz sieciowy 65–230 W, dwa gniazda SO-DIMM do 64 GB, dwa sloty M.2 na dyski i niskoprofilowy slot PCIe 3.0 x8, który zajmuje miejsce dysku 2,5″. W Tiny występują zarówno procesory w wersjach T, jak i standardowe. M90s (8,2 l) i M90t (17 l) mają cztery gniazda DIMM do 128 GB i trzy sloty PCIe (x16, x4 i x1); SFF przyjmuje karty niskoprofilowe, a Tower karty pełnej wysokości, w tym GeForce RTX 2060.
Wszystkie wersje mają dyski M.2 NVMe, Gigabit Ethernet (Intel I219-LM) i USB-C 3.2 Gen 1 z przodu. Przed zakupem sprawdź obudowę konkretnego egzemplarza, bo od niej zależą limity pamięci, liczba dysków i dostępne karty rozszerzeń.
Na co uważać przy zakupie Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1?
- limit pamięci zależy od obudowy: Tiny do 64 GB, SFF i Tower do 128 GB
- w SFF sloty PCIe przyjmują tylko karty niskoprofilowe
- w Tiny karta w slocie PCIe i dysk 2,5″ wykluczają się – zostają wtedy dwa sloty M.2 na dyski
- procesory F (i5-10400F, i7-10700F, i9-10900F w SFF i Tower) nie mają grafiki zintegrowanej
Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 — najczęstsze pytania
01 Ile pamięci RAM obsługuje Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1?
Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1: Tiny ma dwa gniazda SO-DIMM i obsługuje do 64 GB, a SFF i Tower cztery gniazda DIMM i do 128 GB, w standardzie DDR4-2666 lub DDR4-2933 zależnie od procesora. Maksima wynikają z testów Lenovo.
02 Jaką kartę graficzną przyjmie Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1?
Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 w wersji SFF przyjmie karty niskoprofilowe – PSREF wymienia Radeon 520, GeForce GT 730 i Radeon RX 550X. Wersja Tower obsługuje też karty pełnej wysokości GeForce GTX 1660 SUPER i RTX 2060. Tiny ma wyłącznie grafikę zintegrowaną.
03 Jakie dyski obsługuje Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1?
Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1 obsługuje dyski M.2 NVMe oraz HDD 2,5″, a w SFF i Tower także 3,5″. Tiny mieści dwa dyski M.2 i jeden 2,5″, SFF do czterech nośników, a Tower do pięciu.
Gdzie obejrzeć i kupić Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 1?
40-600 Katowice
Każdy egzemplarz ma gwarancję 3, 6 lub 12 miesięcy (zależnie od sprzętu) i 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Zadzwoń na 600 570 570 albo napisz przez formularz kontaktowy — sprawdzimy, co mamy na stanie.