Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 poleasingowy

Czy Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 warto kupić w 2026?

Tak, jeśli szukasz platformy z pamięcią DDR5 i dyskami PCIe 4.0 w biznesowej obudowie. Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 ma chipset Intel Q670, procesory 12. generacji i do 128 GB pamięci w SFF oraz Tower, a w Tower PSREF przewiduje karty graficzne do GeForce RTX 3060 12 GB i RTX 3070 Ti.

Karta katalogowa Nr LN-THINKCENTRE-M90-GEN-3 Lenovo / ThinkCentre M90 / M9xx
ProcesorTiny: Celeron G6900, G6900T; Pentium Gold G7400, G7400T; Core i3-12100, i3-12100T, i3-12300, i3-12300T; Core i5-12400, i5-12400T, i5-12500, i5-12500T, i5-12600, i5-12600T; Core i7-12700, i7-12700T; Core i9-12900, i9-12900T. SFF i Tower: Pentium Gold G7400; Core i3-12100, i3-12300; Core i5-12400, i5-12400F, i5-12500, i5-12600, i5-12600K; Core i7-12700, i7-12700F, i7-12700K; Core i9-12900, i9-12900F, i9-12900K (wersje F nie mają grafiki zintegrowanej)
ChipsetIntel Q670
GrafikaZintegrowana Intel UHD Graphics 710, 730 lub 770 (brak w procesorach F); opcjonalnie Intel Iris Xe MAX 100 2 GB (Tiny, SFF i Tower) i AMD Radeon RX 6400 4 GB (SFF i Tower); w Tower dodatkowo NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB, RTX 3050 8 GB, RTX 3060 12 GB, RTX 3070 Ti 8 GB (w PSREF oznaczona jako EOL) oraz AMD Radeon RX 6500 XT 4 GB
PamięćDDR5; Tiny: 2 gniazda SO-DIMM DDR5-4800, do 64 GB; SFF i Tower: 4 gniazda UDIMM, do 128 GB – moduły DDR5-4800 mogą pracować jako DDR5-3600, 4000 lub 4400 zależnie od możliwości kontrolera pamięci Intel (maksima podane na podstawie testów Lenovo)
DyskM.2 NVMe (2280 PCIe 4.0 x4 lub PCIe 3.0, 2242 PCIe 3.0) oraz dyski SATA HDD 2,5″ (SFF i Tower także 3,5″); Tiny: 2× M.2 + 2,5″, SFF do czterech nośników, Tower do pięciu
PortyGniazdo słuchawkowe/mikrofonowe i RJ-45 (Gigabit Ethernet) we wszystkich; Tiny: z przodu USB-C 3.2 Gen 2 i 2× USB 3.2 Gen 2, z tyłu 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.1 TMDS i DisplayPort 1.4, do dwóch opcjonalnych portów (VGA, DP, HDMI, szeregowy, USB-C lub RJ-45); SFF i Tower: z przodu USB-C 3.2 Gen 2, 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 3.2 Gen 2 i wejście mikrofonowe, z tyłu 4× USB 3.2 Gen 1, HDMI 2.1 TMDS, 2× DisplayPort 1.4 i wyjście liniowe, opcjonalnie czytnik kart i port Flex IO (USB-C, HDMI, DP lub VGA)
FormatyTiny · SFF · Tower
Produkcja2022
Dla kogofirmy wymieniające flotę biurową na platformę z DDR5 i dyskami PCIe 4.0 · użytkownicy, którzy potrzebują dużej ilości pamięci RAM (do 128 GB w SFF i Tower) · osoby planujące mocniejszą kartę graficzną w obudowie Tower
✓ BIOS reset · ✓ Klasy A+/A/B

Konfiguracje i stany zmieniają się co tydzień — zadzwoń, sprawdzimy, co jest na półce.

☎ Sprawdź dostępność

Źródło danych technicznych: ThinkCentre M90q Gen 3 — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M90s Gen 3 — PSREF Product Specifications · ThinkCentre M90t Gen 3 — PSREF Product Specifications (dokumentacja producenta, po angielsku)

Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 — formaty obudowy

FormatObjętośćZasilaczSloty PCIeDyski
Tiny1 lzasilacz sieciowy 65, 90, 135 lub 230 W1× PCIe 4.0 x8 niskoprofilowy2× M.2 PCIe 4.0 x4 (SSD), 1× M.2 na kartę WLAN, 1× zatoka 2,5″
SFF8,2 l260, 310 lub 380 W (wbudowany)1× PCIe 4.0 x16, 1× PCIe 4.0 x16 (sygnał x4), 2× PCIe 3.0 x1; tylko karty niskoprofilowe (do 155 mm)2× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×1 i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny
Tower17 l300, 500 lub 750 W (wbudowany)1× PCIe 4.0 x16 (karty do 268,5 mm), 1× PCIe 4.0 x16 (sygnał x4) i 2× PCIe 3.0 x1 (karty do 205 mm); karty pełnej wysokości2× M.2 SSD, 1× M.2 na kartę WLAN, zatoki 3,5″ ×2 (jedna opcjonalna) i 2,5″ ×1, slim napęd optyczny

Gdzie kupić Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3

Konfiguracje i klasy zmieniają się co tydzień, więc zamiast listy cen — aktualny stan magazynu w naszym sklepie i cztery oddziały, w których ten sprzęt obejrzysz przed zakupem.

Czy Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 nadaje się do pracy w 2026 roku?

Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 to trzecia generacja modeli M90q, M90s i M90t i pierwsza z pamięcią DDR5 – Gen 1 i Gen 2 używały DDR4. Opiera się na chipsecie Intel Q670 i procesorach Intel 12. generacji (Alder Lake). PSREF opisuje trzy obudowy: M90q (Tiny), M90s (SFF) i M90t (Tower).

M90q (1 l) ma dwa gniazda SO-DIMM DDR5-4800 do 64 GB, dwa sloty M.2 PCIe 4.0 x4 na dyski i niskoprofilowy slot PCIe 4.0 x8, a jako opcję graficzną PSREF podaje kartę Intel Iris Xe MAX 100. M90s (8,2 l) i M90t (17 l) mają cztery gniazda UDIMM DDR5 do 128 GB, dwa sloty PCIe 4.0 x16 (jeden z sygnałem x4) i dwa PCIe 3.0 x1. W Tower mieszczą się karty pełnej wysokości do 268,5 mm długości, w tym GeForce RTX 3060 12 GB, a zasilacz ma do 750 W.

Wszystkie wersje mają HDMI 2.1 TMDS, DisplayPort 1.4, USB-C 3.2 Gen 2 i Gigabit Ethernet, a z portów na płycie obsługują do czterech niezależnych monitorów. W SFF i Tower dostępne są też procesory F bez grafiki zintegrowanej oraz odblokowane procesory K.

Na co uważać przy zakupie Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3?

  • pamięć DDR5 nie jest zamienna z DDR4 ze starszych generacji ThinkCentre
  • w SFF sloty PCIe przyjmują tylko karty niskoprofilowe
  • w Tower najdłuższe karty (do 268,5 mm) mieszczą się tylko w głównym slocie x16; pozostałe sloty przyjmują karty do 205 mm
  • procesory F (i5-12400F, i7-12700F, i9-12900F) nie mają grafiki zintegrowanej, więc taki egzemplarz potrzebuje karty graficznej

Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 — najczęstsze pytania

01 Ile pamięci RAM obsługuje Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3?

Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3: wersja Tiny ma dwa gniazda SO-DIMM DDR5-4800 i obsługuje do 64 GB, a SFF i Tower cztery gniazda UDIMM DDR5 i do 128 GB. W SFF i Tower moduły DDR5-4800 mogą pracować jako DDR5-3600, 4000 lub 4400 – zależnie od możliwości kontrolera pamięci Intel. Maksima wynikają z testów Lenovo.

02 Jaką kartę graficzną przyjmie Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3?

Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 w wersji SFF przyjmie karty niskoprofilowe – PSREF wymienia Intel Iris Xe MAX 100 i Radeon RX 6400. W Tower dochodzą GeForce GTX 1660 SUPER, RTX 3050, RTX 3060 i RTX 3070 Ti oraz Radeon RX 6500 XT. Tiny ma niskoprofilowy slot PCIe 4.0 x8 i jako opcję kartę Intel Iris Xe MAX 100.

03 Jakie dyski obsługuje Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3?

Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3 obsługuje dyski M.2 NVMe (PCIe 4.0 x4 lub PCIe 3.0) oraz HDD 2,5″, a w SFF i Tower także 3,5″. Tiny mieści dwa dyski M.2 i jeden 2,5″, SFF do czterech nośników, a Tower do pięciu.

Gdzie obejrzeć i kupić Lenovo ThinkCentre M90q / M90s / M90t Gen 3?

PruszkówGłówny
ul. Powstańców 1
05-800 Pruszków
600 570 570
PON–PT · 10:00–18:00
Gdańsk
ul. Lubczykowa 5
80-177 Gdańsk
500 115 125
PON–PT · 10:00–18:00
Warszawa
ul. Śnieżna 4
03-750 Warszawa
600 440 570
PON–PT · 10:00–18:00
Katowice
ul. Kościuszki 229
40-600 Katowice
600 570 544
PON, CZW–PT · 10:00–20:00 · SOB · 10:00–16:00

Każdy egzemplarz ma gwarancję 3, 6 lub 12 miesięcy (zależnie od sprzętu) i 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Zadzwoń na 600 570 570 albo napisz przez formularz kontaktowy — sprawdzimy, co mamy na stanie.

Powiązane