Dell Precision 7520
Czy Dell Precision 7520 warto kupić w 2026?
Tak, jako tani sposób na pełnowymiarową stację roboczą z czterema gniazdami RAM. Dell Precision 7520 dostał względem 7510 szybszą pamięć DDR4-2400, procesory Kaby Lake (z Xeonem E3-1535M v6 na czele), Thunderbolt 3 w standardzie i nowsze karty: Quadro M1200 i M2200 oraz Radeon Pro WX 4130 i WX 4150. Cena to waga od 2,79 kg i brak oficjalnego wsparcia Windows 11. Najlepszy wybór do rysunku technicznego i CAD średniej wielkości.
| Procesoryrdzenie / wątki, maks. taktowanie | Intel Core i5-7300HQ — 4/4, 3,5 GHzIntel Core i5-7440HQ — 4/4, 3,8 GHzIntel Core i7-7700HQ — 4/8, 3,8 GHzIntel Core i7-7820HQ — 4/8, 3,9 GHzIntel Core i7-7920HQ — 4/8, 4,1 GHzIntel Xeon E3-1505M v6 — 4/8, 4,0 GHzIntel Xeon E3-1535M v6 — 4/8, 4,2 GHzIntel Core i7-6820HQ — 4/8, 3,6 GHzIntel Core i7-6920HQ — 4/8, 3,8 GHzIntel Xeon E3-1545M v5 — 4/8, 3,8 GHzIntel Xeon E3-1575M v5 — 4/8, 3,9 GHz |
| Grafika | Intel HD 630Intel Iris Pro P580AMD Radeon Pro WX 4130 2 GB — GDDR5AMD Radeon Pro WX 4150 4 GB — GDDR5NVIDIA Quadro M1200 4 GB — GDDR5NVIDIA Quadro M2200 4 GB — GDDR5 |
| Pamięć4× SO-DIMM, do 64 GB | 64 GB DDR4-2400 non-ECC (4× SO-DIMM) — maksimum64 GB DDR4-2400 ECC (4× SO-DIMM) — maksimum32 GB DDR4-2667 SuperSpeed — maksimum dla modułów 2667 MHz |
| Dyskdwa miejsca: M.2 PCIe oraz M.2 PCIe lub 2,5″ SATA | M.2 PCIe NVMe — 256 GB, 512 GB, 1 TBM.2 PCIe NVMe, samoszyfrujący (SED) — 512 GB2,5″ SATA SSD — 256 GB, 512 GB, 1 TB2,5″ SATA HDD — 500 GB, 1 TB (7200 obr./min) do 2 TB (5400 obr./min) |
| Ekran | 15,6″ FHD 1920×1080 — TN, matowy, 42% gamutu15,6″ FHD 1920×1080 — UltraSharp IPS, matowy, 72% gamutu15,6″ FHD 1920×1080 dotykowy — UltraSharp IPS, 72% gamutu15,6″ UHD 3840×2160 — UltraSharp IGZO PremierColor, 100% Adobe RGB |
| Porty | 4× USB-A 3.2 Gen 1 z ładowaniem urządzeńThunderbolt 3 (USB-C)HDMI 1.4mini DisplayPort 1.4RJ-45 (1 Gb/s)Czytnik kart SDCzytnik kart SmartCardGniazdo słuchawkowo-mikrofonowe |
| Waga | od 2,79 kg |
| Bateria | 72 Wh91 Wh91 Wh, long life cycle |
| Produkcja | 2017 |
| Dla kogo | Projektowanie CAD 3D i modelowanie złożeńPraca przy biurku z dużą pamięcią (do 64 GB RAM)Obróbka zdjęć i wideo na ekranie UHD ze 100% Adobe RGBPakiety ISV na certyfikowanej karcie Quadro lub Radeon Pro |
Konfiguracje i stany zmieniają się co tydzień — zadzwoń, sprawdzimy, co jest na półce.
☎ Sprawdź dostępnośćŹródło danych technicznych: Dell Precision 7520 — karta katalogowa (dokumentacja producenta, po angielsku)
Gdzie kupić Dell Precision 7520
Konfiguracje i klasy zmieniają się co tydzień, więc zamiast listy cen — aktualny stan magazynu w naszym sklepie i cztery oddziały, w których ten sprzęt obejrzysz przed zakupem.
Czy Dell Precision 7520 nadaje się do pracy w 2026 roku?
Dell Precision 7520 to rocznik 2017, następca modelu 7510 w linii pełnowymiarowych, piętnastocalowych stacji roboczych. Obudowa i waga od 2,79 kg pozostały takie same, ale wnętrze dostało procesory Kaby Lake (do Core i7-7920HQ i Xeona E3-1535M v6), szybszą pamięć DDR4-2400 oraz Thunderbolt 3 w standardzie. Cztery gniazda SO-DIMM nadal pozwalają zbudować konfigurację do 64 GB.
Zakres kart graficznych objął Quadro M1200 i M2200 (po 4 GB GDDR5) oraz Radeon Pro WX 4130 (2 GB) i WX 4150 (4 GB), a ekrany — od matowego FHD TN po UltraSharp UHD IGZO PremierColor ze 100% Adobe RGB. W zestawie łączności jest Wi-Fi z Bluetooth 4.2 i opcjonalny modem LTE.
Według karty katalogowej pod nazwą 7520 sprzedawano także wersje z procesorami 6. generacji, więc przy zakupie trzeba sprawdzić dokładny procesor. Po latach eksploatacji model nadal nadaje się do CAD i rysunku technicznego, ale nie dostanie oficjalnego Windows 11.
Na co uważać przy zakupie Dell Precision 7520?
- Karta katalogowa dopuszcza zarówno procesory 7. generacji, jak i starsze 6. generacji (i7-6820HQ, i7-6920HQ, Xeon E3 v5) — dokładny procesor trzeba sprawdzić w ofercie.
- Procesory Kaby Lake i Skylake nie są na liście Microsoftu dla Windows 11, więc system oficjalnie pozostaje przy Windows 10.
- Zakres kart jest szeroki: od Radeon Pro WX 4130 z 2 GB po Quadro M2200 z 4 GB. Przy pracy z GPU warto wybierać wersje z 4 GB.
- Pamięć ECC jest dostępna, ale ma sens tylko z procesorem Xeon E3; przy Core i5/i7 trzeba użyć modułów non-ECC.
- Egzemplarze mają ok. 9 lat — baterię (72 lub 91 Wh fabrycznie) i stan wentylatorów warto zweryfikować osobno.
Dell Precision 7520 — najczęstsze pytania
01 Czy Dell Precision 7520 obsługuje Windows 11?
Oficjalnie nie. Dell Precision 7520 ma procesory Kaby Lake (7. generacja) lub starsze Skylake, a Windows 11 wspiera procesory Intela od 8. generacji. Poprawnie pracuje z Windows 10; wersja 11 wymagałaby obejścia wymagań, czego w firmie nie polecamy. Przed zakupem sprawdź dokładny procesor.
02 Ile pamięci RAM mieści Dell Precision 7520?
Dell Precision 7520 ma cztery gniazda SO-DIMM i obsługuje do 64 GB pamięci DDR4-2400, w wersji non-ECC lub ECC. Dla modułów 2667 MHz (SuperSpeed) Dell podaje maksimum 32 GB. Moduły są wymienne, więc rozbudowa jest prosta. Przy zakupie sprawdź, jakie moduły są już zainstalowane.
03 Czym różni się Dell Precision 7520 od 7530?
Dell Precision 7520 z 2017 roku ma czterordzeniowe procesory Kaby Lake i karty Quadro M1200 lub M2200. Następca 7530 z 2018 roku dostał sześciordzeniowe procesory 8. generacji (do Xeona E-2186M), karty Quadro P1000 do P3200, dwa porty Thunderbolt 3 i lżejszą obudowę.
Gdzie obejrzeć i kupić Dell Precision 7520?
Sprzęt tej klasy warto zobaczyć przed zakupem — otworzyć klapę, sprawdzić matrycę i klawiaturę. Zapraszamy do czterech oddziałów; w każdym obsługa sprawdzi, czy Dell Precision 7520 jest akurat na stanie.
40-600 Katowice
Nie wiesz, do którego oddziału Ci bliżej? Zadzwoń na główny numer 600 570 570 albo napisz przez formularz kontaktowy — sprawdzimy, co mamy na stanie.
Każdy egzemplarz ma gwarancję 3, 6 lub 12 miesięcy (zależnie od sprzętu) i 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny — zasady opisujemy na stronie gwarancja i reklamacja laptopa poleasingowego.
Powiązane
Interesuje Cię ten model?
Aktualne egzemplarze Dell Precision 7520 wraz z konfiguracjami i cenami znajdziesz w naszym sklepie PoFirmowe.pl. Wolisz obejrzeć sprzęt na żywo — czekamy w czterech oddziałach.