Dell Precision 7530
Czy Dell Precision 7530 warto kupić w 2026?
Tak, to jedna z rozsądniejszych używanych stacji roboczych tej generacji. Dell Precision 7530 ma sześć rdzeni (do i9-8950HK i Xeona E-2186M), cztery gniazda RAM z obsługą ECC do 64 GB, trzy sloty M.2 i dwa porty Thunderbolt 3, a przy tym jest wyraźnie mniejszy od 7520. Procesory 8. generacji są wspierane przez Windows 11. Nie kupuj bez sprawdzenia karty — od Quadro P1000 do P3200 różnica wydajności graficznej jest wielokrotna.
| Procesoryrdzenie / wątki, maks. taktowanie | Intel Core i5-8300H — 4/8, 4,0 GHzIntel Core i5-8400H vPro — 4/8, 4,2 GHzIntel Core i7-8750H — 6/12, 4,1 GHzIntel Core i7-8850H vPro — 6/12, 4,3 GHzIntel Core i9-8950HK — 6/12, 4,8 GHzIntel Xeon E-2176M vPro — 6/12, 4,4 GHzIntel Xeon E-2186M vPro — 6/12, 4,8 GHz |
| Grafika | Intel UHD 630Intel UHD P630AMD Radeon Pro WX 4150 4 GB — GDDR5NVIDIA Quadro P1000 4 GB — GDDR5NVIDIA Quadro P2000 4 GB — GDDR5NVIDIA Quadro P3200 6 GB — GDDR5 |
| Pamięć4× SO-DIMM, do 64 GB; ECC wymaga Xeona | 8 GB (1× 8 GB) DDR4 — ECC lub non-ECC16 GB (1× 16 GB lub 2× 8 GB) DDR4 — ECC lub non-ECC32 GB (1× 32 GB, 2× 16 GB lub 4× 8 GB) DDR4 — ECC lub non-ECC64 GB (4× 16 GB lub 2× 32 GB) DDR4 — ECC lub non-ECC |
| Dyskdo 3 dysków M.2; 2,5″ tylko z baterią 4-ogniwową | M.2 2280 PCIe NVMe 4×4 — do 2 TBM.2 2280 SATA — do 2 TBM.2 2280 samoszyfrujący (SED) — do 512 GB2,5″ SATA HDD, samoszyfrujący (SED FIPS) — do 2 TB |
| Ekran | 15,6″ FHD 1920×1080 — WVA, matowy, 220 nit, 45% NTSC15,6″ FHD 1920×1080 — WVA, matowy, 300 nit, 72% NTSC15,6″ FHD 1920×1080 dotykowy — WVA, 72% NTSC15,6″ UHD 3840×2160 — WVA, matowy, 350 nit, 100% Adobe RGB |
| Porty | 2× Thunderbolt 3 (USB-C)2× USB-A 3.2 Gen 1HDMI 2.0mini DisplayPort 1.4RJ-45 (1 Gb/s)Gniazdo słuchawkowo-mikrofonoweCzytnik kart SD 4.0Czytnik kart SmartCardObsługa kablowej stacji dokującejGniazdo blokady wedge |
| Waga | od 2,52 kg |
| Bateria | 64 Wh, 4 ogniwa, ExpressCharge97 Wh, 6 ogniw, ExpressCharge97 Wh, 6 ogniw, gwarancja 3 lata |
| Produkcja | 2018 |
| Dla kogo | Projektowanie CAD 3D i modelowanie złożeńRendering na GPU (do Quadro P3200 6 GB)Montaż wideo i obróbka zdjęć na ekranie UHD z Adobe RGBPraca przy biurku z dokiem (obsługa stacji dokującej)Duże zbiory danych na trzech dyskach M.2 |
Konfiguracje i stany zmieniają się co tydzień — zadzwoń, sprawdzimy, co jest na półce.
☎ Sprawdź dostępnośćŹródło danych technicznych: Dell Precision 7530 Setup and specifications guide · Dell Precision 7530 — karta katalogowa (dokumentacja producenta, po angielsku)
Gdzie kupić Dell Precision 7530
Konfiguracje i klasy zmieniają się co tydzień, więc zamiast listy cen — aktualny stan magazynu w naszym sklepie i cztery oddziały, w których ten sprzęt obejrzysz przed zakupem.
Czy Dell Precision 7530 nadaje się do pracy w 2026 roku?
Dell Precision 7530 to rocznik 2018 i pierwsza piętnastocalowa stacja robocza z linii 7000, w której pojawiły się sześciordzeniowe procesory mobilne: Core i7-8850H, i9-8950HK oraz Xeony E-2176M i E-2186M. Obudowa zmalała względem 7520, a waga zaczyna się od 2,52 kg. Cztery gniazda SO-DIMM obsługują do 64 GB pamięci, w tym ECC z procesorami Xeon.
Karty graficzne to Quadro P1000, P2000 i P3200 (4–6 GB GDDR5) oraz Radeon Pro WX 4150 z 4 GB. Pamięć masową tworzą trzy sloty M.2 2280, a przy baterii 4-ogniwowej możliwa jest zatoka na dysk 2,5″. Do dyspozycji są dwa porty Thunderbolt 3, mini DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, RJ-45 i czytnik SmartCard. Ekrany: od matowego FHD po UHD ze 100% pokrycia Adobe RGB.
Przy zakupie warto sprawdzić dokładny procesor, kartę oraz stan baterii. Model nadaje się do CAD, rysunku technicznego i pracy z wideo, a w odróżnieniu od starszych 7510 i 7520 działa z Windows 11.
Na co uważać przy zakupie Dell Precision 7530?
- Rozrzut kart jest duży: od Radeon Pro WX 4150 i Quadro P1000 po Quadro P3200 z 6 GB — dokładny model trzeba sprawdzić w ofercie, bo obudowy wyglądają identycznie.
- Zatoka 2,5″ działa wyłącznie z baterią 4-ogniwową (64 Wh); z ogniwem 97 Wh dostępne są tylko nośniki M.2.
- Pamięć ECC wymaga procesora Xeon (E-2176M lub E-2186M); w konfiguracjach z Core i5/i7/i9 moduły ECC nie zadziałają.
- Waga od 2,52 kg i zasilacz 180 W czynią z niego komputer do pracy przy biurku; w podróży lepiej sprawdzą się lżejsze modele serii 5000.
- Egzemplarze mają ok. 8 lat: baterię (64 lub 97 Wh fabrycznie), zasilacz 180 W i chłodzenie warto zweryfikować osobno.
Dell Precision 7530 — najczęstsze pytania
01 Czy Dell Precision 7530 obsługuje Windows 11?
Tak, procesory 8. generacji (Coffee Lake) w Dell Precision 7530 spełniają wymagania Windows 11, a TPM 2.0 jest zintegrowany. W wariantach z Xeonem E-2176M lub E-2186M zgodność warto potwierdzić narzędziem PC Health Check, bo Microsoft prowadzi dla Xeonów osobną listę.
02 Ile pamięci RAM mieści Dell Precision 7530?
Dell Precision 7530 ma cztery gniazda SO-DIMM i obsługuje do 64 GB pamięci DDR4 w taktowaniach 2400, 2666 lub 2933 MHz. Moduły ECC działają tylko z procesorami Xeon, a w konfiguracjach z Core zainstalujesz wyłącznie moduły non-ECC. Przy zakupie sprawdź, jakie moduły są już zainstalowane.
03 Czym różni się Dell Precision 7530 od 7540?
Dell Precision 7530 z 2018 roku ma sześciordzeniowe procesory 8. generacji i karty Quadro do P3200. Następca 7540 z 2019 roku dostał procesory 9. generacji do ośmiu rdzeni oraz karty Quadro T1000, T2000 i RTX do 5000 z 16 GB pamięci.
Gdzie obejrzeć i kupić Dell Precision 7530?
Sprzęt tej klasy warto zobaczyć przed zakupem — otworzyć klapę, sprawdzić matrycę i klawiaturę. Zapraszamy do czterech oddziałów; w każdym obsługa sprawdzi, czy Dell Precision 7530 jest akurat na stanie.
40-600 Katowice
Nie wiesz, do którego oddziału Ci bliżej? Zadzwoń na główny numer 600 570 570 albo napisz przez formularz kontaktowy — sprawdzimy, co mamy na stanie.
Każdy egzemplarz ma gwarancję 3, 6 lub 12 miesięcy (zależnie od sprzętu) i 30 dni na zwrot bez podawania przyczyny — zasady opisujemy na stronie gwarancja i reklamacja laptopa poleasingowego.
Powiązane
Interesuje Cię ten model?
Aktualne egzemplarze Dell Precision 7530 wraz z konfiguracjami i cenami znajdziesz w naszym sklepie PoFirmowe.pl. Wolisz obejrzeć sprzęt na żywo — czekamy w czterech oddziałach.